Заради рідної землі
Тримав він міцно землю у долонях,
А на чолі кипить багряна кров.
Ніхто не винен в цих стражденних долях,
Напевно так, Господь дає Любов.
Напевно так, дарує Він прощення,
Через пекельне коло ворогів.
Вогонь готує бойове хреЩення,
Помолимось за фронтових наших братів.
Він стиснув зуби, стиснув автомата,
Згадав він запах хліба з молоком.
Матусю рідну та сльозину тата,
До горла підступає плАчу ком.
Сьогодні день на фронті 27-мий,
Сонце затягнулось чорним димом.
І кожен крок ворожий, – невідомий,
Не відступають, не бажають йти із миром.
О, Рідна Земле, скільки полягло нас?
Десятки, сотні, тисячі сердець.
“Ворожі демони” стріляють раз у раз,
Колись настане і для них кінець.
Заходить день за хмарами тривожно,
Піт і кров вже заливає мої очі.
Надіємось на краще, та чи можна
В окопах засинать посеред ночі?
Тут вчаться жити, вчаться виживати,
Тут вчаться бути вірними, – землі.
Любити друзів, ворогів своїх карати,
Не забувати вас, рідні мої.
Я пам’ятаю все, ще ніби вчора,
Я грався в яблуневому саду.
Вже випускний і танці до вечОра,
А сьогодні в бій останній йду.
Повернуся завтра я додому,
На світанку, ви мене чекайте.
Постріл… Відібрали в мене мову,
Я люблю вас. Ви любіть і пам’ятайте.
В очах жовто-блакитний майоріє,
У грудях, мамо, більше не болить.
Але Проміння вже мене не гріє,
Заради мене, вам потрібно жить…
Грудку землі тримає він в долонях,
Розкриті очі дивляться в поля.
Лиш кров багряна запеклась на скронях,
За тебе я поліг, моя земля.!

7 коментарів “Рідна земля”
Пані Анна! Це Ваш поетичний шедевр. Надзвичайно глибоко та психологічно відтворений образ Героя Війни, Його бентежна Душа. Ви відтворили Образ Людини і дивитесь на світ Очима цього українського Героя. Надзвичайно сміливий поетичний експеремент, який мене вразив до глибини Душі саме силою художнього узагальнення. Вражає також майстерне володіння Словом та довершена поетична форма. Вітаю
Валерію, ваш коментар змусив мене плакати. Дякую. Дійсно, зараз такий час, коли не можна йти осторонь проблеми, що виникла через ворога, що був другом.
Для мене це має особливе значення, адже в 2015 мого брата призвали до АТО, півтора року він захищав Землю. На щастя, лише декілька поранень та жахливі спогади. Ця подія, мої молитви закарбувалися творчим всплеском нових добірок про ті жахливі події. Вдячна вам. Слава Україні
Дуже майстерно, проникливо пані Анна! Защеміло серце,коли читала.Дякую!
Зворушливо, супер, відображення нашого сьогодення
Щемливо та проникливо до сліз. Патріотична, глибока поезія, де кожне слово знаходить відгук у душі. Така актуальна, ультрагостра тема, погляд “зсередини” якщо можна так сказти, і від цього одночасно сумно і піднесено – сумно, бо страшне таке сьогодення у здавалося б, мирний час, а піднесено тому, що не перевелися Герої, не перевелися відважні й відчайдушні, чисті душею та помислами справжні патріоти…
Пані Анна! Вирішив ще раз Вам написати слова подяки. Ви надзвичайно щира людина. Саме таким і повинен бути ПОЕТ-ПОЕТЕСА, які в першу чергу відчувають чуже Горе як своє особисте. Таким людям важко жити, але це є велике Щастя, коли Бог дарує людині харизму Правди та Справедливості. Насправді Поет відкриває для людей не лише Всесвіт, а саме Людську Душу….Бажаю Вам нових творчих натхнень та Божих благословінь))) Я вірю, що попереду у Вас нові художні обрії та нові вірші….
Трогательно… Берет за душу.