Для голосування необхідно авторизуватись

Про пакості

Молодь у всі часи відрізнялася ентузіазмом і активністю. Правда завдяки прогресу ці якості перекочували більше в віртуальний світ Інтернету. Саме там наші підлітки беруть різні яскраві враження. А уявіть що буде якщо немає Інтернету? Якщо ви молода людина з села. Де по вашому нудно, аж страх і все чим ви можете розбавити своє тяжке , монотонне життя це ваша особиста кмітливість і ініціатива. Вам вже страшно? Чесно скажу, навіть я такого від свого діда не очікувала…

Після закінчення Другої Світової село Чайківка потихеньку почало оговтуватися і відновлюватися. Страх і суворість буднів ще тяготили, але поступово життя увійшло в своє звичне русло. Першими ,як водиться, оптимізму сповнилися діти і молодь..Ці взагалі при будь-яких обставинах знаходять привід для радості в чому ми всі їм щиро заздримо. Ось такі дитячі ватаги і вносили певні радісні, а іноді і комедійні нотки в життя села. В компанії мого 15-річного діда на той момент були одні родичі.. Прапрабабуся Якилина мала 9 дочок які в свою чергу щедро забезпечили діда двоюрідними сестрами і братами. Тож цей сімейний підряд був відомий на всю Чайківку і не раз отримував прокльони в спину від односельчан втікаючи після чергової пакості.

Та на цей раз малолітня «мафія» задумала дещо грандіозне. Операція потребувала не аби якої підготовки і планування тому зібравшись в коло молодики малювали плани на землі і роздавали завдання. Черговою жертвою мав стати спільний , якийсь там –юріднний дядько з дружинною який засобирався в гості до кума. Те що від кума вони вийдуть не в « тверезому розумі і добрій пам’яті» знали всі. Не раз доводилося спостерігати цю картину. Адже їх кум був відомим на все село « Паганіні» в гнані оковитої. Тож тут вже було без варіантів. Ну а наші «мафіозі» вирішили зробити цей вечір незабутнім.

Ніченька видалася гарна, зоряна.. Солодко співав соловей. Дядько з дружиною в піднятому настрої прощалися і чоломкалися з кумами на порозі. Веселий сміх і тягнуча мова свідчили що «клиент созрел». Потім неспішно, тримаючись один за одного і трохи похитуючись дядько з тіткою побрели додому. Ось уже і поворот на свою вулицю. Скоро вони ляжуть спати, бо до світанку недовго, а там худоба, город… Що за??? …. Невже не туди звернули??? Та ні .. Наче їх закуток. Обернувшись навколо дядько визначив що наче й схоже на їх вулицю.. Але ні…В них вздовж вулиці ялинок не росло. «Мабуть стара все ж таки не туди звернули» Все ще з сумнівом дивлячись на вулицю сказав дядько « Ану пішли назад»

І вони повернули до центру. І знову.. Центр села, став, поворот…

« Свят, свят, свят» – захрестилася жінка дивлячись на вже знайомі ялинки – « Мабуть то нас нечистий водить»

« Пішли назад» – сурово вимовив вже трохи протрезвівший чоловік.

Ставши в центрі села на коліна обоє старанно прочитали «Отче наш» і перехрестившись обережненько і з надією рушили до своєї домівки. Де там..Ялинки привітливо махали лапатими руками-гілочками в такт легкому вітерцю..

« Ааа, бісівська сила. Я не можу…Все .. Йдемо ночувати до кума» Вхопивши дружину за руку дядько потягнув її в сторону центру. Як тільки вони відійшли за сусіднім плотом грянув регіт…

На наступний день в Чайківці розгорівся скандал. Дядько рвав і метав. Мамки «героїв» сором’язливо опускаючи очі і ховаючи посмішку обіцяли покарання своїм погано битим чадушкам. На хлопців почалося справжнє полювання з дринами. Але якщо бути чесним то мамки били і сміялися від душі. Це ж треба було таке придумати.. Ці малі « супостати» знаючи звички і маршрути дядька позрубували і заготовили в лісі молодих ялинок. А коли настав вечір і село заснуло, повкопували їх понад дорогою вулиці з обох боків. Чим змінили її до невпізнанності.. Кум гнав самогон на славу тож шансів у сімейної пари розрізнити фальсифікацію не було. Ялинки повикопували назад. Дядько сердився довго, але врешті-решт простив племінничків.. Ну, а історію цю і винахідливість хлопців ще довго згадували. Всі вони виросли толковими, порядними людьми . Багато хто був поважний. При посаді… Але коли вони збиралися разом і під чарку починали згадувати.. Здавалося що десятиліття злітають з їхніх облич і я бачу перед собою оту компанію веселих, винахідливих хлопців, що перевертали багатостраждальне село Чайківка верх-ногами.

Ось така вона молодь.. Енергійна, активна, хитра. Якщо в них немає вражень і «драйву» вони їх придумують самі. І собі, і вам

2

Автор публікації

Офлайн 1 рік

AnnaMoz

20
Коментарі: 0Публікації: 10Реєстрація: 14-08-2020

Бронзове перо

Достижение получено 14.09.2020
Присвоюється автору, який подав на сайт 10 і більше публікацій