Для голосування необхідно авторизуватись

Торфовище

                               «Люблю це торфовище,

                                 Чорні його карби…»

                                                                (Шеймас Гіні)

І я люблю це торфовище:

Так м’яко тут ступати

І минуле сумне згадувати,

Ховати в його утробі

Важкі й холодні заліза шматки.

А потім щось вишукувати,

А потім землю як пиріг різати –

На паливо.

Ми стільки разів це торфовище підпалювали,

Стільки його рискалями різали,

Заступами тлумили, лопатами шматували,

Наче не торфярі ми, а копачі могил,

А воно все квітує, все ковдрою камені криє,

Все з нутра джмелів та щурів плодить,

Чого тільки ми не викопували:

І ножі іржаві, і треби страшні, і кумирів пращурів,

А все намарно – не для нашої пам’яті,

Не для наших хворих спогадів,

Не для наших черевиків цвяхи

З тих кавалків мечів минулого.

А люблю це торфовище:

Все одно.

І овець волохатих дзвоники,

І конюшини весняні трилисники,

І вересу п’янкий сон,

І вітру прощання сумне…

2

Автор публікації

Офлайн 5 днів

bratlibo

1 390
Коментарі: 54Публікації: 1064Реєстрація: 11-04-2020

Яскравий коментатор

Достижение получено 02.01.2024

Титул: Яскравий коментатор

Присвоюється користувачу, який прокоментував 50 і більше публікацій

Золоте перо

Достижение получено 31.05.2020
Присвоюється автору, який подав на сайт 100 і більше публікацій