На перетинах зоряних шляхів
Розмовляють ночами люди :
Київ – Париж- Генуя- Харків …
І зоряні сяють проводи…
2
У кожному проводі – Атом,
Який розриває Господню Тишу
І вибухає зоряний кратер
По центру Тихого Океану…
3
І вибухають вічні скелі Гімалаїв,
І гине в густому тумані літак,
Це хтось так дуже поспішав
І не сказав останнє слово «Так»…
4
У Всесвіті перетинаються шляхи :
Зорі, материки, держави, народи,
Перетинаються людські гріхи,
Котрі чекають Божої Кари…
5
А я чекаю нового прозріння,
Коли не буде Кривавих Війн*
І настане Господнє спасіння ,
І стане Раєм цей Пекельний світ !…
***
Київ. Воскресенка. 29 жовтня- 7 листопада 2020 року.
Посвята Erika M.
Автор – Валерій Кучеренко.
ПІСЛЯМОВА АВТОРА: * Автор має на увазі не лише Першу Світову Війну, не лише Другу Світову Війну, а також усі Світові війни, які відбулись в історії людства у різні епохи від доби Давньої Греції, Римської Імперії… І до нашого часу- 2020 року, коли продовжується кривава війна України та Росії в зоні АТО в Донецькій та Луганських областях, де вже загинуло понад 30 000 українців, тисячі і тисячі росіян…
А скільки людей загинуло на світових війнах за всю історію Людства протягом 2400 000 років ? Це питання до істориків новітніх часів…
ІЛЮСТРАЦІЯ: Війна в зоні АТО. Жертви. Світлина. Джерело: Інтернет.
9 коментарів “КОЛИ НЕ БУДЕ КРИВАВИХ ВІЙН”
Твір надзвичайно вразив мене. Особливо 3 і 5 стовпчик. Неймовірно зворушують рядки
“Це хтось так дуже поспішав
І не сказав останнє слово «Так»…”
А рядки “А я чекаю нового прозріння,
Коли не буде Кривавих Війн*
І настане Господнє спасіння ,
І стане Раєм цей Пекельний світ !…”
вселяють надію на те, що колись закінчиться кожна війна.
Так хотілось би, щоб війни, які відбуваються зараз, стали останніми.
Пані Наталія! Я вражений, що Ви так глибоко зрозуміли сутність цього вірша та написали такий розгорнутий коментар. Війни – це глобальна проблема Людства як 7 000 років тому (ще до нашої ери) так і сьогодні у просторі 2020 року …Війна, Кров, Смерть….”Стоп-війна !”….Так інколи пишуть українці на київських вулицях про “Війну в зоні АТО”……Це Голос Українського народу. І варто прислухатись не лише Українській Владі, але також в Європі та Америці….Лише через спільні зусилля мільйонів людей буде знайдений ШЛЯХ ДО МИРУ
Дещо нове у Вашій поезії, свіже та цікавіше. Сподобалось, до душі. Дякую. На рядку Генуя-Харків… я зрозуміла, що аквалангістами нам таки бути)
«Зоряний кратер в океані…», але ж майже на Марсі пливли
Дякую, пані Еріка! Як бачите у просторі нічних діалогів немає відстаней у людей, які живуть у просторі Всесвіту….Наш ділог дуже вплинув на мене і я почав експерименти у просторі слова та думки і без страху , що у мене не вийде певний поетичний образ або думка буде поверхневою….Проте, останнім часом написано стільки багато, що я не встигаю публікувати….Я погоджуюсь з Вами, що в поезіях з”явилось щось нове…А стосовно Генуї, то там живе мій товариш – кінорежисер Олександр Балагура (колишній киянин) і сьогодні у нього день народження….Я йому присвятив вірш “Янгол, який карбує вічні закони”. Можете також подивитись. на моїй сторінці. Тобто рядок “Київ-Генуя-Харків” не є умовним, а за ним проходять певні зоряно- кармічні лінії мого життя, а куди вони приведуть мене я поки не знаю…. .
Дуже життєво написано. Браво👏👏👏👏
Пані Надія! Я щиро дякую за таку високу оцінку. Коли я писав цей вірш, то на рівні підсвідомості було намагання того, щоб у кожному слові була ” життєва Правда”… Дякую.
Війни….в будь-якому прояві і в будь-який час – це рани, біль,,кров та сльози.
Сподобались роздуми, особливо ,коли читаєш повільно,про себе шепечеш кожне слово.
Мої оплески.
В мене є вірш” Так я не знаю,що таке війна” Будете мати час прочитайте та висловіть свою думку.
Дякую,що читаєте мої твори.
Дякую за коментар! Я прочитав Ваш вірш та залишив мій власний коментар.. Оригінальний погляд на війну. Але раджу продовжити цю тему, бо тут (тема Війни) є постійні філософські та психологічні глибини, котрі необхідно висвітлювати Хай для Вас стане взірцем творчість видатного письменника Еріх – Марія Ремарк!!!!
Перечитала через певний проміжок часу вірш після опублікування, сприймається інакше. Все, що хотіли передати, пане Валерію, могли. Так, нехай не буде кривавих війн.