Не співала сіра пташка,
бо заводив вітер…
Та не знала дівчинонька,
куди сльози діти…
Засмутився соловейко,
покрутило гіллям…
Побіліли чорні коси
та й нема весілля.
Царські ситі осавули
в рекрути забрали.
Не пожити, не любити,
козаку не дали.
Бо оддали в хижі руки —
чортам на забаву…
Учинили підлі пики
над невинним кару.
Ось така от була правда
козакам в неволі —
запирали в казематах
та й ламали долі.

3 коментарі “РЕКРУТИ”
Надзвичайно потужна поезія, дуже трагічна про долю українців: кріпаків-рекрутів, яких забирали в солдати, здає
ться, на 25 років…. І доречною виглядає “стиль” Авторської поезії, який дуже близький за поетичною формою до віршів Тараса Шевченка, а такоє малюнок Тараса Шевченка. Все настілько емоційно виважено та талановито, що не може не вразити. Я думаю, що і сьогодні поетичні та мистецькі традиції нашого Національного генія – Тараса Шевченка є дуже актуальними, адже скільки Горя та Неправди і сьогодні є в Україні 2020 року ….Війна, кров, смерть….Мовчати не можна !!!!!
так було … а що змінилося
Жах був та є. Як же знущаються російські сатрапи з віруючих у Росії. Серце кров’ю обливається.
Твір Ваш болючий, бо несправедливість на землі велика.