Туда, де порядку́є ТИШИНА, смерекы й букы до само́го неба, в полонину́, шовкова де трава, душа ся просить (каже:”Дуже тре́ба!”) В студенім потічку де “літать” пструг, де звірі безбоя́зно собі ходять (бо ты прийшов сюда, ги цімбор-друг), де свіжый вітер суєту́ забирать… А ТИШИНА так со́лодко звенить, што ли́ше слухав […]
#Б.Ю.Ю.
39 posts
Кіть у гыртанка́х ти згусток, кашель спати не дає – на́раз я́виться БАЗУКА и а сті6і вікно пріб’є! Вд кашлю тот сироп помо́же!.. Айбо́ мучить ня вопрос: “Кіть БАЗУКУ вту увижу, чи не бу́де в ня понос?” Бабинець Ю.Ю.
По моря берегу брели Исус Христос с Петром… И вдруг просящий на пути с протянутой рукой: “Давно не ел..хоть что-нибудь!” – и из сумы Пётр взял хлебца кусок, рыбёшки кус, и нищему пода́л. Исус же из еды не дал (хоть кое-что имел!) – Он снасти рыбака подал…И Пётр аж онемел! […]