Минулого із кожним днем все більше
(а, відповідно, менше майбуття);
«Тік-так, тік-так!» звучить щораз гучніше…
Так протікає все наше життя…
В минулому мої найкращі роки…
На горизонті що? Суціль туман…
Вкотре я на колінах… «Боже! Доки?
невже написане усе обман?
Не чуєш, Боже? Я Тебе благаю!…
А може й чуєш, та мовчиш чомусь…
Чому, за що я цю покуту маю?
невже дорогу перейшов комусь?»…
Відкрита Вічна книга на «…Іова»:
«Чому, за що?» колись звучало вже…
Так закінчилася тоді розмова:
«Мої шляхи ти знаєш? Та невже?
Що Я зробив, чи зможеш повторити?
Доглянути порядок, що завів?
Хто ти і чи тобі Мене судити?
Ти, рабе Мій, іще не зрозумів?
Тобі добро робив – хвалу возносив,
і інших вірі ти також навчав…
Я твою віру випробувать мусив –
а ти уже одразу в позу став!
Я Сатані сказав: «Бери, що хочеш,
лише душі в Іова не займай!»
Дарма гнівишся, як вулкан клекочеш…
Випробування Мої теж приймай!
Покайся, щоб назад усе вернуло… –
Скажи, у чому? Наче ж не грішив… –
А може все-таки колись щось було,
й «безгрішний я!» сказати поспішив? –
Прости, був неправий, у цьому каюсь!
На суд з Тобою права я не мав!
Всеціло Твоїй волі підкоряюсь… –
Гей, Сатано! Верни, що відібрав!»…
Дірява пам’ять… В мінус я виходжу,
проходячи жорстокий аудит:
Копаюся в собі – і не знаходжу….
Довір’я Твого понови кредит!»
Молитися я напоказ не вмію,
земні поклони також не моє…
На самоті, у тиші я волію
молитвенно призвать ім’я Твоє…
Найперше «Дякую Тобі!» скажу я –
за те що дав і що іще пошлеш;
За захист (повсякдень під ним ходжу я) –
бо Ти ж на поміч ще не раз прийдеш!..
Прости, коли невільно чи у гніві
я ділом, словом а чи думкою згрішив…
Терпіння дай, щоб на життєвій ниві
Тебе про це я більше не просив…
А вже тоді – здоров’я щоб міцного
дав друзям всім, і близьким, і рідні;
Щоб схаменулись сильні світу цього –
сказали б миру «так!» і «ні!» війні…
І трішки талану, аби щастило,
щоб починання Ти благословляв;
Аби життя не тліло, а горіло
(Ти ж нам його не лиш для тління дав)!
Тих, хто не з нами я також згадаю,
бо жодного із нас це не мине…
Сьогодні-завтра зовсім не гадаю…
Лиш ТУТ і ЗАРАЗ – ось що головне!..
Молюся… Волі Твоїй підкорившись,
відкину геть лихе з своїх думок…
Й підтримкою Твоєю заручившись,
у день грядущий я роблю свій крок…
Бабинецкь Ю.Ю.
Молитва

Яскравий коментатор
Достижение получено 22.08.2021Титул: Яскравий коментатор