Для голосування необхідно авторизуватись

К А Т Р У С Я – Частина 2

. . К А Т Р У С Я – Частина 2
. .Той погожий сонячний ранок, у середу, розпочався для дев’ятикласників фізкультурою. Від сільського стадіону до новозбудованої школи відстань була неблизькою. І школярі, вдихаючи вранішнє свіже повітря, повільно бігли один за одним, аби встигнути до початку наступного уроку фізики.
. .Не переодягнулися вони ще у шкільну звичну форму, як коло дверей з’явилася вчителька, і почала учнів викликати до класної дошки, таким чином перевіряючи підготовку домашнього завдання. Вчителька фізики була незадоволена.
. .- КАТЕРИНО, відповідай, розкажи, як ти підготувалася до наступного уроку, – КАТЯ раптом почула голосно і чітко, ледь не ображену МАРІЮ ДАНИЛІВНУ.
. .Однокласники КАТРУСИНІ почали всі переглядатися, обмінюватися тихо, майже пошепки, дивними запитаннями, і спідлоба дивилися на усміхнену вчительку, бо ж у КАТРУСІ вже були три п’ятірки.
. .Як тільки-но почувся шкільний дзвінок, діти гамірно й допитливо обступили КАТРУСЮ:
. .- Ти що, вчила фізику на сьогодні?
. .- Та ж у тебе є п’ятірка за минулий урок. І за попередній, і за перший…
. .- А я думала, що ти не готуєшся до наступних уроків, КАТЮ…
. .- І фізику вчила, й алгебру, і біологію повторила, і майже всеньку нічку художній твір з української літератури читала, і перевірила, чи не допустила помилок у переказі з української мови, й історією УКРАЇНИ наперед поцікавилася, там так цікаво все описується, і географія мені подобається, – КАТРУСЯ говорила, говорила, а в класі – тиша-тиша: слухали. – Тут у школі так цікаво. А навіщо ходити до школи, якщо не хочеш вчитися? Я і вам так кажу: вчіться, хто знає, як складеться наше життя…
. .Наближався кінець навчального року, кінець останньої, четвертої чверті. Вчителі ходили коридорами школи заклопотані і стурбовані. У вчительській не відчувалося звичного ритму робочих нарад. Успішність школярів з різних предметів не завжди давала бажані результати, не ті учні були “успішними”…
. .Та, нарешті, святкова лінійка! Незабаром – шкільні канікули!
. .А КАТРУСЮ вдома чекала “серйозна” розмова і сімейна “нарада”. Шкільні новини швидко “розлетілися” по великому селі…
. .- Ну, розказуй нам, що ти, не хочеш вчитися, чи тобі тяжко даються науки, – сердито розпочав бесіду тато ІВАН.
. .- Що ви! Ви неправильно зрозуміли, або люди щось придумали! Я дуже хочу вчитися. Мені подобається у школі: там учителі так цікаво пояснюють, у підручниках зрозуміло і доступно все надруковано. По-нашому, по-рідному, по-українському, – відповідала КАТРУСЯ.
. .- Ну, що ти не бачиш, вона цілими днями і ночами сидить над книжками і зошитами, – заступилася за донечку мама ВІРУНЬКА, пригортаючи її ніжно до грудей.
. . – Лиши дитину, не муч, ІВАНЕ, вона й так світа білого не бачить, – приєдналася до розмови бабка НАТАЛІЯ. – Я її нарошне кличу деколи, аби помогла порядки зробити, щоб дівчину голова не боліла від книжок, – казала.
. .- Бабко, мамо, тату, я на вчительку піду вчитися. Мені так подобається у школі, – усміхнулася КАТРУСЯ.
. .- Гай, буде видко, де ти будеш вчитися, будемо питати людей, радитися з учителями, ти тут, дома добре читай, пиши, аби в життю твоїм було легше, – заспокоївся нарешті тато. – Видно було, що родина раділа – тішилася, що у них відмінниця є.
. .Під час шкільних літніх канікул КАТРУСЯ разом із групою кращих учнів місцевої середньої школи помандрувала – поїхала у подорож – екскурсію у місто – герой ПЕТЕРБУРГ (ЛЕНІНГРАД).
. .Ровесники КАТРУСИНІ залишилися вдома, аби допомагати своїм батькам по сільському господарству. Хлопці декотрі влаштувалися на сезонну роботу на тоці місцевого колгоспу, щоб заробити якусь копійчину…
. . . . . . .Далі буде…
. . ТАМАРА РОМАНЮК,
. . 21 листопада 2018-21 року.
. .
1

Автор публікації

Офлайн 6 години

0967487735

29
Коментарі: 0Публікації: 22Реєстрація: 08-11-2021

Бронзове перо

Достижение получено 21.11.2021
Присвоюється автору, який подав на сайт 10 і більше публікацій