Для голосування необхідно авторизуватись

МОЇ УЛЮБЛЕНІ НАРЦИСИ… БІЛІ – БІЛІ, ЧАРІВНІ

. .                         МОЇ  УЛЮБЛЕНІ НАРЦИСИ…  БІЛІ – БІЛІ,  ЧАРІВНІ…

. .- Ади, які файні квітки! А як файно “чоснички” ці пахнуть! – милувалися – любувалися ніжною красою білосніжних квітів із жовто-оранжевою серединкою й червоним круглим краєчком моя бабка НАТАЛІЯ з мамою АЛЛОЮ, ретельно прополюючи і обережно розпушуючи  землю навколо кожного кущика.
. .Так, ви правильно зрозуміли: мова йде про чарівні НАРЦИСИ, які цвітуть – прикрашають ледь не кожне сільське подвір’я. Звичайні біленькі НАРЦИСИ, які мають незвичний духмяний аромат і зацвітають одними із перших на дивовижних квітниках у всіх господинь, що кохаються у БОЖЕСТВЕННИХ квітах.
. .Наукова назва цієї квіточки – НАРЦИС вузьколистий, або “поетичний НАРЦИС Актае”. Невідомо звідки і коли квітка потрапила до нашої місцевості, але знаю, що давно. До речі, цю гарну рослину занесено до Червоної книги УКРАЇНИ. Неймовірно красиве видовище відкривається на Закарпатській рівнині у Долині НАРЦИСІВ (так чула від людей).
. .Згадалися мені оті незабутні білосніжні “чоснички”, як їх називають у сільській місцевості (дійсно схожі цибулинки на зубочки часнику), саме тоді, коли напередодні святкового Жіночого дня – 8 Березня – з десяток літ тому побачила вишуканий ніжний букет із трьох НАРЦИСІВ у прозорому папері. Їх було декілька у жінки – квітникарки (холодна пора року ще була). Від тієї зворушливої миті я ще більше захопилася і полюбила ці ніжні квіти.
. .Саме ця добродушна жіночка пані ЮХИМІЯ із с. Грубно, що на Сокирянщині, сказала життєво незбагненну і необхідну фразу на моє запитання про вирощування квітів: “Поки сама не спробуєш – не навчишся…”. І я в цьому переконалася.
. .Так – так, саме ці прості, на перший погляд, вишукані, чарівні, оригінальні із жовтою серединкою і червоненьким гофрованим краєм НАРЦИСИ, розросталися скрізь на подвір’ї, створюючи миловидний квітуючий розмай.
. .Звісно, я, як і всі жінки, кохаючись від самісінького дитинства у бабчиних НАТАЛІЇНИХ квітах, дуже вже хотіла мати великий барвистий квітник перед своєю світлицею – хатою. Купувала, обмінювалася, ділилася, садила, пересаджувала, полола, просапувала, розмножувала різні – різні квіти, радіючи і втішаючись, як мала дитина…
. .З’явилися і в мене інші НАРЦИСИ – за кольором, формою, величиною. Є квіти білі (і дрібні, і середні), жовті (із трубочкою), комбіновані – білі з жовтими, ранні, середні, пізні. Правда, люди ще мають оранжеві, рожеві…
. .Хто придбає декоративні сорти цих ніжних квітів, має можливість садити і розмножувати їх згідно всієї інформації, як подається у журналах “КВІТИ УКРАЇНИ”, “ЖІНКА”, по “ІНТЕРНЕТУ”.
. .Щиро можу застерегти, порадити: якщо ви придбали чи купили квітку, кущ, цибулини на базарі – та отримана інформація від продавців – не завжди правдива. Скажімо, не один раз була свідком таких розмов:
. .- Якщо я посаджу НАРЦИСИ або тюльпани тепер (це відбувалося навесні), то чи зацвітуть вони наступного року?
. .- Так, зацвітуть, обов’язково зацвітуть, – відповіла продавчиня.
. .Я чула цю бесіду, і добре знала, що це неправдива порада. Бо квіти, пересаджені навесні можуть зацвіти аж через два роки.
. .Звісно, якщо видно саму квіточку, колір, форму її, то це добре – з однієї сторони. А з іншого боку, якщо фахівці радять садити по сезону – навесни і восени, то так і треба дотримуватись настанов та рекомендацій (читайте уважно).
. .Отож, ДАРУЙМО КВІТИ ВСІМ, І БУДЕ В ДУШАХ ВІЧНЕ КВІТУВАННЯ!

. .                                                         ТАМАРА РОМАНЮК.

2

Автор публікації

Офлайн 17 години

Тамара Романюк

933
Коментарі: 28Публікації: 429Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій