Для голосування необхідно авторизуватись

“РОМАШКА – ЛЮБОВІ КВІТКА У ЗЕЛЕНІМ ХРАМІ…”

. . .”РОМАШКА  –  ЛЮБОВІ  КВІТКА  У  ЗЕЛЕНІМ  ХРАМІ…”
. .Свою щиру розповідь про чарівні РОМАШКИ розпочну чудовими віршованими рядками, які написала НІНА ВОРОНЮК:
. .НА РОМАШЦІ БІЛІЙ ПРО ЛЮБОВ ГАДАЮТЬ:
. .ЛЮБИТЬ ЧИ НЕ ЛЮБИТЬ? – ПЕЛЮСТКИ ЗРИВАЮТЬ.
. .НЕ СКУБИ РОМАШКУ, ЇЙ ЦВІСТИ ВЕСНОЮ,
. .ГОВОРИ З КРАСОЮ ВІЧНО МОВЧАЗНОЮ.
. .В РОМАШКОВІМ ПОЛІ ЖАЙВОРИ СПІВАЮТЬ,
. .І РОСУ ПАХУЧУ НОЧІ СПОВИВАЮТЬ.
. .СКРОПЛЕНА ДОЩАМИ, ВИМИТА ВОДОЮ,
. .ЦЕ СВІТИЛКА ЧИСТА В КОСАХ МОЛОДОЇ.
. .ВІД ВЕСНИ ДО ЛІТА, І В ПОРІ ОСІННІЙ
. .НЕЮ ПАХНЕ КУПІЛЬ, НЕЮ ПАХНЕ СІНО.
. .І В МОРОЗИ ЗИМНІ ПЕЛЮСТКИ ТІ САМІ
. .ЗМАЛЮВАВ ХУДОЖНИК У ВІКОННІЙ РАМІ
. .БОГ ЇЇ ПЛЕКАЄ І ВІТРИ ГОЛУБЛЯТЬ,
. .ЯК ЇЇ ПОЛЮБИШ, ТО Й ТЕБЕ ПОЛЮБЛЯТЬ.
. .НЕ СКУБІТЬ РОМАШКУ, НЕ ТОПЧІТЬ НОГАМИ,
. .ЦЕ ЛЮБОВІ КВІТКА У ЗЕЛЕНІМ ХРАМІ.
. .- Ой, гляньте, яка неписана краса! – донечка моя ТЕТЯНА показувала рукою на ніжні жовті РОМАШКИ, які нагадували маленькі сонечка, що промінцями своїми, здавалося, яскраво освічували всенький квітучий розмай.
. .А незабаром мали розцвітати голубенькі із бузковим відтінком РОМАШКИ, що нагадували голубого неба блакить. Так, як провесінь неба, білосніжними хмаринками розкинулись на барвистому квітнику бузково – голубі острівці ніжних РОМАШОК у темно-зелених човниках блискучого листя.
. .Ще мали радувати око ніжно-рожеві, малинові РОМАШКИ, як яблуневий цвіт, увінчуючи різнобарв’ям кольорів квіткову гаму – дивограй.
. .Та найголовнішою окрасою усього РОМАШКОВОГО квіткового “царства” є білі РОМАШКИ. Білосніжні, чарівні, білі РОМАШКИ, ніжні, як святість, незайманість, БОЖЕСТВЕННІСТЬ, які цвітуть майже протягом усього літа. Бо маю їх декілька сортів – від ранніх до пізніх, низенькі, середні, високі…
. .РОМАШКИ, білі махрові, приміром, кілька років тому надійшли на замовлення з “ІНТЕРФЛОРИ”. Я їх висіяла у рядочок, було видно, що вони зійшли, прийнялися, а потім, на жаль, пропали (“щезли”). Пізніше, диву дивувалась, через кілька років, на тому ж місці РОМАШКИ знову з’явились. На все воля ГОСПОДНЯ, що не кажіть…
. .Чому заговорила про РОМАШКИ? Бо люблю ці ніжні квіти, як і кожна жінка – господиня, яка кохається у квітах – дивоцвітах.
. .І кожна квітка гарна по-своєму. Та найбільше кохаюся – захоплююся я білосніжними РОМАШКАМИ, білими півоніями з ніжно-рожевим відтінком, оранжевими та малиновими ліліями.
. .РОМАШКИ… жовті, голубі, бузкові, рожеві, малинові і …білі… Інколи мені здається, що то зовсім й не РОМАШКИ. Усі квіти ми називаємо РОМАШКАМИ, які нагадують будовою, формою, виглядом, сортом ці ніжні квіти…
. .Скажімо, жовта РОМАШКА нагадує квітучий золотисто – жовтий кошик, що зацвітає найпершою серед РОМАШОК. Наукова назва цієї квіточки – “дороникум”. Вони гарно виглядають серед різнобарв’я квітів у буйному цвітінні…
. .Бузково-голуба РОМАШКА, наприклад, походить із родини айстрових, і фахівці підтверджують, що то рання хризантема…
. .А наукова назва малинових і рожевих РОМАШОК – “піретрум”…
. .Звичайно, я міркую – думаю так, як і всі жіночки – україночки наші – аби було гарно – файно, аби душа раділа, аби серце спокоєм насолоджувалось – не боліло… І наукові назви …не дуже і вникаю в них, хоч читаю, цікавлюся, вивчаю будь-яку інформацію про квіти чарівні, аби поділитися із вами, почути вашу думку, аби наповнитися добром і теплом людської душі. А ГОСПОДЬ БОГ в усьому допоможе…
. .І все ж, про мої улюблені білі – білі, білосніжні РОМАШКИ… РОМАШКИ – “невісточки”, як їх називають у народі, бо вони ніжні, тендітні, привабливі… Так і хочеться зірвати, але жаль, бо краще насолоджуватися – втішатися БОЖЕСТВЕННОЮ красою, вічною – правічною красою…
. А наукова назва нашої української РОМАШКИ – “КОРОЛИЦЯ”… Так – так: ніжна наша “КОРОЛИЦЯ”!
. .Та ще розкажу – повідаю я вам цікаву легенду про РОМАШКУ… (Бо ж багато змістовного і корисного можна дізнатися із журналів “КВІТИ УКРАЇНИ”, “ЖІНКА”, з “ІНТЕРНЕТУ”).
. .”У бідної жінки захворів син. Грошей на ліки у неї було, і вона ходила по степу й збирала всі рослини – які хто порадить.
. .Одного разу вона зустріла бабусю, яка несла в руках пучечок білих пахучих квітів. Почувши про біду матері, бабуся простягнула їй квіти: “Звари відвар, і дай випити синочкові. – А як звуться ці квіти? – Як вилікується синок, то й назвеш їх іменем свого сина.
. .Хлопчика звали РОМАНОМ, тож мати, напуваючи його відваром, промовляла: “Пий, синочку, РОМАШКУ, і будеш здоровим!”.
. .Ось яка вона – наша українська “КОРОЛИЦЯ” – чарівна РОМАШКА! Любімо й бережімо її!
. .                                                 ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                                                 6 травня 2018-21 р.
2

Автор публікації

Офлайн 2 роки

Тамара Романюк

963
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій