Для голосування необхідно авторизуватись

.ТАКА  ПИШНА  І  ДОВГОВІЧНА  ХОСТА  –  У КОМПОЗИЦІЇ  НЕПОВТОРНІЙ  САДОВІЙ…

.ТАКА  ПИШНА  І  ДОВГОВІЧНА  ХОСТА  –  У КОМПОЗИЦІЇ  НЕПОВТОРНІЙ  САДОВІЙ…
. .ХОСТА. Ця чудова рослина знайома нам ледь не від самісінького дитинства. Здавалося б, жодне подвір’я українських сільських осель не обходилося без неймовірної окраси невибагливими, але надзвичайно привабливими рослинами з великими глянцевими листками і світло-бузковими, білими чи рожевими дзвонико-подібними квітками на високих стеблах – гілочках. Пишні і довговічні ХОСТИ вирізняються своєю декоративністю, створюючи неповторну садову композицію.
. .ХОСТА або ФУНКІЯ, вишукана й елегантна, декоративно-листяна рослина, гармонійно вписується, або створює особливий контраст з рослинами, які квітують, підкреслюючи їхню яскравість, або приховуючи відцвітання. ХОСТА по праву вважається королевою серед таких рослин. Найголовнішою достойністю ХОСТИ є гарне оригінальне листя.
. .Цей привабливий трав’янистий багаторічник широкої популярності набув завдяки своїй невибагливості, холодостійкості, рідкісній довговічності, прекрасно почувається як у затінку, так і на сонячних ділянках, стійкий до хвороб, може рости на одному місці без пересаджування 20-25 років.
. .У нашій місцевості поширена ХОСТА подорожникова, гостя з КИТАЮ та ЯПОНІЇ, зі світло-зеленими блискучими, серцеподібними овальними листками. У серпні вона дивує чарівними, з ніжним ароматом, білими квітками, схожими на дзвоники і лійки.
. .Найцікавіший вид – ХОСТА ланцетолиста. Темно-зелені блискучі ланцетні листки, фіолетові квітки, зібрані у волоть, приваблюють своїм густим чарівним цвітінням з другої половини серпня по вересень.
. .Поряд із давно відомими, останнім часом з’явилося багато сортів ХОСТ із сизими, зеленими, золотавими й строкатими, вузькими та широкими листками зі смужками й різною облямівкою…
. .У квітникарів – аматорів УКРАЇНИ найчастіше трапляються видові ХОСТИ та їхні численні форми, декоративні, стійкіші у культури.
. .Окрім декоративних листків чудові квітки має ХОСТА прямолиста, ХОСТА Зібольда, ХОСТА голуба, ХОСТА Форчуна, ХОСТА хвиляста, ХОСТА біло-облямована.
. .Залежно від забарвлення листків ХОСТИ поділяються на декілька груп: голубі, зелені, жовті. Ще багато цінної та цікавої інформації можна отримати зі сторінок журналу “КВІТИ УКРАЇНИ”.
. .Листя ХОСТИ гарно виглядає в оригінальних букетах і квіткових композиціях.
. .Пригадую, ще малолітньою школярочкою я часто бігала до бабки НАТАЛІЇ – до хати, і захоплено задивлялася на гарні відкритки з усілякими квітами. Поштові листівки раніше користувалися неабияким попитом. Бабка моя вибирала ніжні відкритки з дивовижними квітками і прикріплювала їх на білосніжній стіні. Я годинами стояла і розглядала вишукані квіти на листівках, квіткові композиції, оригінальні букети на них. Саме тоді побачила у чарівному букеті широке зелене листя ХОСТИ. У старшому віці я робила спроби створювати квіткові композиції й сама. Особливо на святкові події, шкільні урочистості – виходило привабливо і гарно. Згодом почала збирати і витончені ніжні листівки та відкритки, як бабка Наталія.
. .Свою першу назву ХОСТА отримала на честь автралійського ботаніка і лікаря Н. ХОСТА, а другу (ФУНКІЯ) – на честь німецького ботаніка Г. ФУНКА.
. .Посадімо ХОСТУ коло хати і буде завжди на подвір’ї свій маленький ботанічний сад.
. .                                     ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                                     18 серпня 2018 р.
3

Автор публікації

Офлайн 3 місяці

Тамара Романюк

962
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій