Посварились не на жарти Лобода й Щириця,
Хто ж то із них на городі краща молодиця.
Одна одну ображають, стебла аж тріпочуть:
– Та ти бур’ян! Ти нікчема! – кричать просто в очі.
Щоб конфлікт ліквідувати – зібрали парламент
І Осот старий поважно зачитав регламент,
Та й розсудливо закликав набратись терпіння:
– Ви обидві нам потрібні, знайте докорінно.
– Пані Лободо, як можна без вас обійтися?
– А без вас життя, як мука, панночко Щирице…
Хто земельку засіває, як не ви обоє?
Моя думка – вас найкращих на городі двоє.
А що скажуть депутати? Пан Мишій, наприклад…
Пан Мишій розправив вуса: Та це ж просто дико!
Як того не розуміти, що ми є еліта,
Без нас усіх не буває ні зими, ні літа.
То для нас створили землю – ця легенда давня,
Ось тому виношу пункт цей на голосування.
– То якщо ми голосуєм – Пирій обізвався,
Вибіг швидко до трибуни і розпоясався:
– Так давайте, щоб зібрались з вами ми не дарма,
Обговоримо земельне ще одне питання.
-Маю проект забудови нового заводу,
Треба земля неодмінно на цьому городі.
– А куди картоплю діти, бісівську породу?
– Та жуки з’їдять! Я з ними підписав угоду.
– То капусти є там грядка. Де її сховати?
– Та віддати капустянці, от і всі дебати.
– Переконливо й розумно, і досить відверто
Звучить думка, а от скільки піде до бюджету?
Корчить старий Осот пику, супиться, зітхає…
Тільки Пирій – мафіозі відповідь вже знає:
– Не беріть важкого в руки, а сумне до серця,
Нам наповнять бюджет миттю бджоли-підприємці.
Зараз швидко, які треба, напишем закони,
Нарахуєм штраф потрібний, складем заборони.
То нам за всіх треба думать і за всіх робити,
А вони, нездари сірі, мусять нам платити.
Нехай платять за те небо, що у нім літають;
Нехай платять за ті квіти, що на них сідають,
А той нектар, що збирають, жадібні потвори,
Нехай зразу відправляють у пенсійні фонди.
Ось тепер проголосуєм: хто “за”, а хто “проти”,
Щоб ніхто на цім городі не смів нас полоти!
Розгубився старий Осот, не зна, як вчинити,
Жодну фракцію не може певно розрізнити:
Нема “синіх”, ані “жовтих”, та й “білих” не видно –
Всі зелені, як і сам він – якось аж огидно.
Один бур’ян зліва й справа, з ким голосувати,
З ким вирішувать питання, конфлікт усувати?
Бо ті бджоли, що чекали, доки зійдуть квіти,
Полетіли шукать долі кращої по світі.
Поки в серцях сперечались Лобода й Щириця,
Вийшла на город з сапою справжня молодиця.
Та й зрубала попід корінь увесь той парламент
І порушила звичайно прийнятий регламент.
А мораль проста і вічна, не тіка в нікуди,
Скільки б століть не минало – іншої не буде:
Щоб земля цвіла і пахла, і дихала вільно,
Не чекайте – зупиняйте бур’янів свавілля!
5 коментарів “Зелена казка”
Такі паралелі цікаві на думку спали.😄👏👏👏
В будь-якому жарті є доля жарту, все інше – правда…😉🤗
Дуже актуально і влучно. Молодчинка!
Дякую😉😘
🍀🍀🍀