Локдаун закрив магазини —
ні книжки не купиш, ні брюк.
По десять посилок людині
на пошті вручають до рук.
А небо лякає вітрами,
сніжинки хрустять, ніби скло.
Витупують люди ногами —
душ двадцять під пошту найшло.
Вервечка дрижить під дверима,
мороз аж крізь шапку дійма.
Так довго, нестерпно і зимно!
Ця черга… Кінця їй нема!
І — де він тут взявся? Старенький
завмер коло сірих дверей.
І пес під ногами руденький.
Ні слова. Лиш смуток з очей.
Тремтять перетруджені руки,
нема рукавиць — не надбав…
А песик аж скімлить з докуки* —
замерз, або ж просто охляв.
Та люди все очі відводять,
хоч кожного жаль огорнув.
Й поближче до пошти підходять…
Аж хтось озирнувся — й зітхнув:
“Чи ж старості в нас не шанують?
Пустіть перед себе!” — Мовчать…
Годину тут мерзли… “Жартуєш?”
…А в діда долоні дрижать…
І знітився дядько хоробрий
(зумій воювать з усіма!)
Народ в нас, у більшості, добрий.
Якби ж не ця клята зима!
“Постóю,” — дідок винувато
долонею маску зім’яв.
“Я ж теж був гарячим, завзятим,
так само вперед поспішав.
Хотів відкусити побільше,
розштовхував, пхався, горів.
Тепер моїм вироком — тиша.
Спинився, зів’яв. Постарів.
Розійдетесь в теплі домівки,
чекають вас борщ, діточкú.
А в мене туман на долівці,
усе, що надбав — це роки…
Порожня, нетоплена хата,
хвороби, що їдма їдять —
оце моя, діти, розплата,
що й дня не хотів зачекать.
Летів! А куди і для чого?
Людей ні за що не вважав.
Аж ось закінчилась дорога,
я — той, кого сам зневажав.
Біжіть у тепло, я постóю.
Померзли? Сто справ на порі?
А рóки пливуть за водою,
згасають життя ліхтарі.
Не мніться отут, на порозі.
Чи сором відчули? Та де!
Настоїтесь ще на морозі.
Настоїтесь — старість прийде…”
*докука — набрилдива, одноманітна справа.

Думок на тему “Вірш про совість”
Чудові óбрази, чудові думки та майстерне поєднання!