Для голосування необхідно авторизуватись

пневмонія

обов’язкова передмова, бо це з давнього…але я так і не визначився, що воно – проза, верлібр, поезія?…не знаю…

…коли відлічуєш час не миттєвостями, не секундами, а годинами у дні лежачі у простирадлах строкатих на топчані і дивися тупо крізь ґрати у вікно, в якому видніється небо… – чекаєш на появу птаха у польоті на волі, або ж хоча б почути його у вербі, що привітно хитає вітами у вікні…та все ж то марна є справа – птаха на волі таке нині диво у світі!…окупація бо.
…то ж просто собі лежачі на топчані слухаєш вітер бурхливий і бунтівний – він сумний у задумі, а то враз веселий, усміхнений, злий і грізний (як у грозу)…такий розмаїтий у настрою він! і диву даєся його непостійності…весь час його бачиш (уявно) рудоволосим хлопчиськом, заводіякою із обличчям у ластовинках…бадьоро так кличе тебе:”…виходь! я знайшов твою люльку. чекаю у дворі. виходь. вип’ємо разом вина. зацілуєм до шалу дівчат, заблукаємо з ними у полі…досить валятися на топчані!…” – ледь здіймеся на лікті, з великим зусиллям скинеш ноги і шукаючи ними капці накинеш на плечі піджак і зійдеш сходами в ніч, у двір…тихо шепоче тут листя про щось про сумне і печальне, місяць то осяє усе, то сховається раптом за хмару…тернеш сірником (наче блискавка в тишу!), запалиш, закахикаєся, викинеш гать недопал…тихо усюди і скрізь, аж мертво…лиш зрідка чути відлуння віддалених вибухів і стрілянини (чергами і одиночні)…війна.
…вертаєш до хати, під простирадла строкаті лягаєш на топчані…а вітер… – вітер сміється, питається наче:”…ну, і як я тебе піддурив?…” – не вітер, а зрадник за ґратами на вікні… – …та ну його!… – посміхнеся до себе, кахикнеш, заснеш без надії на завтра………
4

Автор публікації

Офлайн 4 дні

Ем Скитаній

63
Коментарі: 9Публікації: 12Реєстрація: 11-08-2018

Небайдужий читач

Достижение получено 19.12.2018

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій

Бронзове перо

Достижение получено 05.12.2018
Присвоюється автору, який подав на сайт 10 і більше публікацій

Думок на тему “пневмонія”