Для голосування необхідно авторизуватись

ЦВІТ МАТЕРИНКИ

 

. .                        ЦВІТ  МАТЕРИНКИ

. . Прочитала оце недавно, уже вкотре, у “РІДНОМУ СЛОВІ” статтю АНАТОЛІЯ МОКРЕНКА “ЦВІТ І КОРІНЬ МАТЕРИНКИ”, і серце якось по-особливому защеміло – і радісно, і сумно, ніби його обвіяло чимось рідним, близьким, моїм, нашим, українським.
. . І взагалі, як тільки-но почую українську пісню, народну приказку чи прислів’я, побачу український вихор – гопак або спостерігаю за добрими давніми звичаями та обрядами, у мене завжди поліпшується настрій. Здається, слухаю і не наслухаюся чудової мелодійної музики – співанки, не намилуюся – не насолоджуся милозвучною солов’їною мовою, і ніколи не надихаюся ніжним ласкавим материнським подихом української природи… І це, мабуть, тому що в душі своїй я щира українка, бо мої батьки, діди і бабки споконвіку були кровними українцями, вірили в БОГА, шанували старших, любили свій край – по-справжньому, щиро, людяно, віддано…
. . А корінь родовий, як говорить АНАТОЛІЙ МОКРЕНКО, міцний і могутній. І як би часто мене не ображали, натякаючи на те, що я націоналістка, як би не критикували (так було раніше), я завжди любила і любитиму все українське, бо воно гарне, неповторне, цілюще, як чудодійне джерело, як калинові грона, як ЦВІТ МАТЕРИНКИ.
. . Майбутнє УКРАЇНИ пов’язується з проблемами буття нації, національної ідеї, самобутньої культури. Про це думаю, і знову перебираю в пам’яті й аналізую своєрідні сторінки огляду – конкурсу на кращий КІНОВЕЧІР, який проводився у Кельменецькому районі і був приурочений 100-річчю СВІТОВОГО КІНО. Це були чудові КІНОсвята відкритої душі, цікаві й захоплюючі розповіді, в яких відбивається КІНОЛІТОПИС ІСТОРІЇ. До кіноглядачів доносився незбагненний духовний зміст життя УКРАЇНСЬКОЇ держави.
. . Вірю, що українське національне кіно житиме і цвістиме як ЧАР-ЗІЛЛЯ МАТЕРИНКИ. Бо воно має міцний корінь – родовід. Пригадую, у Перківцях на кіносвяті звучав магнітофонний запис голосу ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА: “Я ВСЕ ЖИТТЯ ПРАГНУВ ЗНАЙТИ ЩОСЬ ВЕЛИКЕ І НАДЗВИЧАЙНО ПОТРІБНЕ ДЛЯ ЛЮДЕЙ… МИ СМІЛИВО МОЖЕМО СКАЗАТИ ВСЬОМУ СВІТУ, ЩО НАРОД НАШ МОГУЧИЙ СВОЄЮ ВЕЛИЧЧЮ – СЕЛЯН, ВОЇНІВ, МИСЛИТЕЛІВ, ОНОВЛЮВАЧІВ ЗЕМЛІ – ОТ ГОЛОВНА ВЕЛИКА ТЕМА НАШОГО КІНОМИСТЕЦТВА”.
. . Чи ж можемо не гордитися ми тим, що ДОВЖЕНКОВА “ЗЕМЛЯ” була визнана КРАЩИМ КІНОФІЛЬМОМ УСІХ ЧАСІВ і НАРОДІВ!
. . УКРАЇНА! УКРАЇНЦІ! УКРАЇНОЧКА! Як щиро мовиться, як чуйно співається! Згадаймо КІНОфільми “У БІЙ ІДУТЬ ТІЛЬКИ “СТАРИКИ”, “АННИЧКА”, “ЛІТА МОЛОДІЇ”. Упродовж кіновечорів були цікаві розповіді про українських КІНОакторів і КІНОартистів ІВАНА МИКОЛАЙЧУКА, ІВАНА ГАВРИЛЮКА, БРОНІСЛАВА БРОНДУКОВА, МИКОЛУ ГРИНЬКА, КОСТЯНТИНА СТЕПАНКОВА, НАТАЛЮ УЖВІЙ, ЛЕОНІДА БИКОВА… А які гарні художні КІНОфільми “ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ”, “БІЛИЙ ПТАХ З ЧОРНОЮ ОЗНАКОЮ”, “У НЕДІЛЮ РАНО ЗІЛЛЯ КОПАЛА”, “КОЗАКИ ІДУТЬ”, “ДОРОГА НА СІЧ”!
. . А ТАКИ МАЮТЬ УКРАЇНЦІ МІЦНИЙ КОРІНЬ І ЦІЛЮЩИЙ ЦВІТ! ЦВІТ МАТЕРИНКИ!

. .                                         ТАМАРА РОМАНЮК,

. .                                         25 листопада 2017-20 р.;
. .                                                        13 квітня 1996 р.

4

Автор публікації

Офлайн 1 місяць

Тамара Романюк

960
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій

Думок на тему “ЦВІТ МАТЕРИНКИ”