Для голосування необхідно авторизуватись

“ЯКА Ж КРАСА, ЦІ ЛІЛІЇ ЧЕРВНЕВІ! В ПАХУЧИХ КВІТАХ – НЕБА БОЖЕСТВО!”

. . . . . . . . .”ЯКА  Ж  КРАСА,  ЦІ  ЛІЛІЇ  ЧЕРВНЕВІ! . . . . . . . .
. . . . . . . В  ПАХУЧИХ  КВІТАХ  –  НЕБА БОЖЕСТВО!” . . . . . .
. .Кожна пора року – золота осінь, білосніжна зима, заквітчана весна – гарна і приваблива, улюблена і зворушлива по-своєму. Та найпрекраснішим, найчарівнішим, наймилішим є неповторне літнє квітування, яке виграє всіма барвами веселки, особливо у другій половині сонцесяйного і теплого літа.
. .Як повідомляється у журналі “КВІТИ УКРАЇНИ”, ЛІЛІЇ були відомі стародавнім народам задовго до нашої ери, і вони щиро шанували ці квіти. Краса, різноманітність форм і забарвлення квіток, їхній незвичайний аромат прославили ці чудові рослини, надали їм визнання. У період Середньовіччя популярність і мода на них ще більше зростають.
. .ЛІЛІЯ оранжева, темно-рожева, як і білосніжні РОМАШКИ та біла ПІВОНІЯ з рожевим відтінком завжди були найулюбленішими моїми квітами ще здавна.
. .Першою, саме найпершою у моєму різнобарвному квітнику розцвітає оранжева ЛІЛІЯ, висаджена кількома рядами, які нагадують полум’яну оранжеву річечку серед зеленого кучерявого листя кущиків ОРЛИКІВ, що урочисто “передали” естафету квітування ЛІЛІЇ БІЛОСНІЖНІЙ, ЛІЛІЇ КОРОЛІВСЬКІЙ БІЛІЙ, ЛІЛІЇ ПРЕКРАСНІЙ темно-рожевого кольору, ЛІЛІЇ ГЕНРІ з високим стеблом. Саме ці квіти, по-моєму, є у кожної української господині на сільському обійсті, і красуються довго – довго, приваблюючи зір перехожих.
. Так, квітки одних ЛІЛІЙ поодиноко і гордо піднімаються над рослиною, інші квітки зібрані у суцвіття, як китиці. Вони бувають ще й червоними, й рожевими, й бузковими, жовтими, з цяточками, смужечками, плямистими. За формою – вони чашоподібні, лійкоподібні, трубчасті, у вигляді зірочки, закручені, хвилясті. А деякі сорти зберігають стійкий аромат.
. .Висаджувати цибулини найкраще навесні, коли мине загроза заморозків у грунті. Особливо це стосується тих сортів ЛІЛІЙ, які ми плануємо посадити для багаторічного вирощування.
. .У відкритому грунті цибулини висаджують на глибину 10-15 см на відстані 1 м одна від одної. Я ж свої улюблені квіти розсаджувала при поділі щільніше, ближче, аби вони гарно і привабливо виглядали при квітуванні.
. .Бажано слідкувати за посадженими цибулинками і вчасно поливати при потребі рослини.
. .Недавно оце переглядала свій своєрідний “архів” журналів “КВІТИ УКРАЇНИ” за минулі роки, який насправді є маленькою енциклопедією великого світу квітів, і знайшла цікаву деталь: як можна проконтролювати наявність вологи у грунті, де ростуть ЛІЛІЇ дідівським способом. Грудочку землі треба затиснути в долоні, і якщо можливо видавити кілька крапель води, то це означає, що грунт зволожений достатньо.
. .Пригадую, років з двадцять тому я розмножувала – розділяла свою ЛІЛІЮ КОРОЛІВСЬКУ БІЛУ. Як защораз, великі цибулини клала у рядочок, середні і малі – в інші рядки. А що робити з лусочками, я не знала, та й поради слушної ніхто не давав. Жаль було викинути – і вирішила посипати їх у рівочок поруч із рядками дорослих ЛІЛІЙ. І як я була приємно здивована, коли наступного року побачила цілий рядочок маленьких листочків ЛІЛІЇ КОРОЛІВСЬКОЇ БІЛОЇ. Звісно, листочки стали стебельцями, на молодих стеблах з’явилися ніжні квіточки, які розкривалися, розцвітали вже на великому гарному кущі.
. .У дикій природі росте близько 100 видів ЛІЛІЙ, якщо ж порахувати всі їхні різновиди і декоративні форми, кількість сягає до 1300. І всі вони відрізняються між собою.
. .Як символ, як і кожна дивовижна квітка, ЛІЛІЯ БІЛОСНІЖНА, приміром, є супутницею непорочних святих, найчастіше Діви Марії. Звідси і походить сучасна англійська назва рослини – ЛІЛІЯ МАДОННИ. У ХVІІІ столітті ця традиція дійшла й до УКРАЇНИ,
. .А дивовижна і чарівна поезія, як справжні живі квіти, “ТРИ ЛІЛІЇ”, автором якої є ГАЛИНА КОРИЗМА, зворушує до самісінької глибини душі, торкається найтонших і найсокровенніших струн людського серця. Пропоную і вам дивуватися та кохатися у квітах – дивоцвітах, як насолоджується – дивується у поетичних рядках пані ГАЛИНА КОРИЗМА.
. . . . .”ТРИ ЛІЛІЛЇ”
. .- Яка ж краса – ці ЛІЛІЇ червневі!
. .- В пахучих квітах – неба БОЖЕСТВО!
. .- Строкатий ранок у садах вишневих
. .- З дощу краплинок оживляв єство.
. . .- У літніх травах пелюстки з росою,
. . .- Скупали хмари кожне стебельце.
. . .- Ці квіти, мамо, схожі із тобою,
. . .- Коли любов до кожного несеш.
. .- А друга квітка – то Свята Марія,
. .- Пречиста Діва з голубих небес.
. .- В саду розквітла квіточка ЛЕЛІЯ,
. .- І наче з нею світ увесь воскрес!
. . . -ЛІЛЕЯ третя – Матір УКРАЇНА,
. . . -Благослови, ВСЕВИШНІЙ, ранній цвіт.
. . . -Яка ж вона близька і серцю рідна,
. . . -Що виростають крила у політ.
. . -Ці білі квіти, що ростуть у ГОСПОДІ
. . -У маминім улюбленім саду.
. . -Три мами, три голубки, три любові, –
. . – Де більша є любов за цю?
. .Тож, любімо, кохаймо, бережімо ці чарівні квіти – ЛІЛІЇ ПРЕКРАСНІ і НЕБА БОЖЕСТВО!
. .                                      ТАМАРА РОМАНЮК,
.  .                                     3 червня 2019-21 року.
3

Автор публікації

Офлайн 10 місяців

Тамара Романюк

963
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій

2 коментарі ““ЯКА Ж КРАСА, ЦІ ЛІЛІЇ ЧЕРВНЕВІ! В ПАХУЧИХ КВІТАХ – НЕБА БОЖЕСТВО!””