Із безодні очей… із мільярд тисяч слів
Із мільйонів зірок і сузір’їв.
Богом обрана Ти, як Марія колись
За тобою сьогодні спасіння.
Хай розвернуться гори і сонце згаса,
Хай осушуться ріки й озера.
Буде вічно жива, буде завжди свята
Україна – Голгофська печера.
Із Ясиру звільнилась, бо Дід воював
Захища він до самого згину.
Але й досі в полон українців беруть
Як васали на теренах Криму.
Хоч і Байда стояв і Фортеця була,
Наливайко і Кішка тримали.
І в Хотинській війні ми за церкву ішли
А все ж утисків знов зазнавали.
В Батька-Хмеля часи і по смерті його
Все нас ворог ніяк не полишить.
І Батурин поліг і Січі вже нема…
І лиш згадка душу утішить.
А держава свята знов і знов повстає
Наче Фенікс,що з пеплу злітає.
Скоропадського сила – вже гривня в нас є.
Ворог знов підкорить поспішає.
Так і Батько Махно теж тримати тримав
І селяни йому помагали.
А на серці шкребло – лютий ворог не спав.
Та свободу ми все ж обирали.
І злились України круті береги,
Стали берегом спільного моря.
І країну єдину присягли берегти,
Бо Акт Злуки дарований долею.
Ми боролись до стону,до щему сердець
Крізь роки ми ім’я здобували.
І у лісі густому,в Холоднім Яру
На свободу віру плекали.
І Бандера відсидів у концтаборах,
Дисидентів теж рух придушили.
Та надія жила в українських серцях,
Бо не зламана ні думка,ні сила.
Здобули Незалежність,ціна ж он яка.
Нам би жити на рідних просторах.
Але заздрісна знову ворожа рука,
Причаїлась у мишачих норах.
Скільки ж треба падінь і вставати нам знов?
Скільки взлетів нам треба відчути?
Ми собі довели: ми – незламний народ
І від інших це хочемо чути.
Нехай ворог затямить на віки віків,
І як мантру хай вивчить завзято:
Не здається народ Січових Козаків,
Навіть гордо іде він на страту.
З нами завжди Господь, Богородиця тут,
Нам Святі із Небес помагають.
Для історії треба ще трішки страждань,
Й переможний наш Гімн пролунає