Вирвані з коренем
Стогнали землі на Карпатських схилах,
Гули Бескиди голосом німим…
Як відривалась з коренем людина
І з болем залишала рідний дім!..
Вона в землі, в зернятку, у смереці…
У хвилях Сяну, Ужу, й по Попрад!..
Ох як болить душа старого лемка,
Що більше вже не поверне назад!..
Отак іде… аж сльози по обличчю
Лишають сумом вибиту ріллю…
Залишив серце тут… й гніздо лелече!..
І піт в землі, і тугу неземну…
Ішли усі – від мала до велика –
Так сумно йшли!.. аж грузли постоли.
А в небі сумно квилили лелеки…
До кого ж то повернуться вони?!.
1.10.2018
Малішевська Яна
Думок на тему “Вирвані з коренем”
Дуже чуттєво. Торкає до глибини.